Web dizajn sekcija
Cilj osnivanja web sekcije je uvođenje učenika u razne oblasti multimedijalne kulture i upoznavanje sa mogućnostima ostvarivanja obrazovnih ciljeva putem multimedijalnih sadržaja i njihovo prenošenje na novoosnovanu stranicu Srednje Škole Neum na državnoj domeni www.srednjaskolaneum.ba

Web sekcija naše škole postoji od 2015. godine odnosno od dana osnivanja naše službene stranice te broji maksimalno 5 članova izabranih od strane nastavnog profesora informatike.

Web sekcija ima ulogu i multimedijalne podrške ostalim sekcijama kao i učenicima i nastavnicima u predstavljanju njihovih radova i ideja u odgovarajućoj multimedijalnoj formi i prezentaciji istih sadržaja.Najvećim dijelom rad sekcije je usmjeren kao osvježavanje i održavanje stranice škole događanjima iz kalendarske/nastavne godine škole, ali i izrada svih multimedijskih sadržaja u školi (prezentacije, rad i održavanje novom načinu učenja – SUM IT platformi, stvaranje kataloga u Publisheru, kreiranje sličica i videozapisa ..)

Upotreba multimedije i njihovo objavljivanje na službenoj stranici škole je izrazito bitno kao važan oblik samopromocije škole javnosti, budućim i sadašnjim učenicima, roditeljima, nastavnicima, a usmjeren je ka podizanju kvaliteta učinkovitosti nastave i temelji se na didaktičkim kriterijima nastavnim planovima i programima.

Aktivnosti

Materijali