O nama

Srednja škola Neum

Samo poznavajući svoju povijest možemo krenuti naprijed prema budućnosti.
Your Title Goes Here
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Povijest

Srednja škola Neum osnovana je 2000.godine kao područni odjel Srednje škole Čapljina.

O osamostaljenju Srednje škole Neum postaoje dokumenti već od početka 2013.godine.

Srednja škola Neum postaje samostalna obrazovna ustanova 1.4.2015.godine.

U srednjoj školi Neum učenici se obrazuju za:
četverogodišnja zanimanja; ekonomist i elektrotehničar i
trogodišnja zanimanja; kuhar ili konobar.

Naša misija
Misija Srednje škole Neum je pridonijeti razvoju društva stvarajući znatiželjne, otvorene, odgovorne i sposobne mlade ljude koji će razvijati razumijevanje i toleranciju prema različitostima te pozitivno utjecati na život drugih. Želimo poticati sve učenike da ostvare svoj puni intelektualni i ljudski potencijal pružajući im različite nastavne programe i načine vrednovanja te educirajući ih suvremenim metodama u ugodnom radnom ozračju uz kvalitetnu međusobnu komunikaciju učenika i nastavnika. Cilj nam je stvoriti buduće građane svijeta koji će znati prihvatiti izazove, učinkovito djelovati u globalnoj stvarnosti, biti aktivni cjeloživotni učenici i konkurentni suradnici u međunarodnom društvu.
Naša vizija

Srednja škola Neum je odgojno-obrazovna ustanova koja pruža kvalitetno obrazovanje i potiče razvoj ključnih kompetencija kod učenika. Naša škola osigurat će obrazovanje u poticajnoj sredini kako bismo svim našim učenicima omogućili ostvarenje svojih potencijala u osobnom i profesionalnom razvoju te ih pripremili da budu odgovorni sudionici suvremenog globalnog društva.
Većina profesora oblikuje svoj stil rada kako bi učenicima dali istovremeno opću kulturu, visoku razinu znanja i unaprijedili njihove ljudske kvalitete. Ovi postavljeni ciljevi zahtijevaju i dodatne napore, kao npr.izvannastavni rad. Vrijednosti koje njegujemo u svome radu su : odgovornost, dosljednost, rad, zalaganje, znanje, profesionalnost, kritičnost, komunikacija, tolerancija, razumijevanje, empatija, iskrenost, poštenje.