Vukovar-Grad heroja i simbol rata-18.11.2022-

Dan sjećanja na žrtve Vukovara i Škabrnje i ove godine je obilježen i u Srednjoj školi u Neumu postavljanjem slika na panoe, kratkim filmom o sjećanju na “Grad heroja” i paljenjem svijeća. Srednja škola Neum poseban naglasak stavila je na najmlađe žrtve stradale u Vukovaru i Škabrnji.

 

Vukovar je simbol Domovinskog rata koji je bio borba za samostalnost i neovisnost Republike Hrvatske; simbol obrane ratnoj agresiji.

Svake godine se 18.studenoga sjećamo tog Velikog grada- grada heroja koji je podnio veliku žrtvu za slobodu naše domovine. Uvijek se sjetimo kolone prognanih Vukovaraca, patnje i bola na njihovim licima,slika razrušenog Vukovara, Ovčare,ubijenih i mučenih ljudi,Siniše Glavaševića i potresne „Priče o gradu.“ Herojstvo branitelja i izuzetno značenje koje je tromjesečna obrana Vukovara imala u opstanku i obrani cjelokupne Hrvatske države pretvorili su Vukovar u simbol hrvatskog otpora srpskoj ratnoj agresiji.

Mia Leženić, 1e