TJEDAN EUROPSKE KLIMATSKE DIPLOMACIJE

TJEDAN EUROPSKE KLIMATSKE DIPLOMACIJE

Naša škola izabrana je kao jedana od  šesnaest škola u Bosni i Hercegovini u kojoj je dijelom obilježen Tjedan europske klimtske diplomacije.

Kroz Europski zeleni plan, EU želi smanjiti emisije i postaviti ograničenja i ciljne vrijednosti kvalitete zraka radi poboljšanja kvalitete zraka. Sustavnim rješenjima EU pomaže i Bosni i Hercegovini osigurati što bolju kvalitetu zraka i života za sve građane. U skladu s tim Info centar Europske unije u Bosni i Hercegovini organizirao je foto natjecanje  #TražiSeČistiZrak a od najboljih radova napravljena je izložba koja je bila postavljena i u našoj školi.

 Učenici i profesori imali su tako priliku kroz cijeli tjedan pogledati izložbu nagrađenih radova, ukazati na problem onečišćenog zraka  u Bosni i Hercegovini koja je jedna od tri zemlje u svijetu s navišom stopom smrtnosti uslijed zagađenja zraka.