Sudjelovanje učenika SŠN na županijskom natjecanju Sajam Poduzeca za vježbu-12.12.2023.

U organizaciji Zavoda za školstvo Mostar u Galeriji kraljice Katarine Kosača, 12. prosinca 2023. godine održano je županijsko natjecanje Sajam poduzeća za vježbu za učenike trećih i četvrtih razreda zanimanja ekonomist, ekonomist-poslovna informatika i hotelijersko-turistički tehničar.

Cilj natjecanja je stvaranje poduzetničkog ozračja u strukovnom obrazovanju i poticanje poduzetničkog djelovanja. Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila ZELENA I DIGITALNA TRANZICIJA PODUZETNIKA.

Našu školu su predstavljali dva tima. Prvi tim „La Navis“ Maria Udženija i Lorena Batinović, drugi tim „VitalEarth“ Nikolina Maslać i Ivano Pijević.

„La Navis“ je projekt u kojem je glavni naglasak na hibridnom katamaranu kojeg pokreće solarna energija i vozi turiste po neumskom zaljevu.

„VitalEarth“ , tvornica za preradu smeća, koja bi samim procesom prerade ujedno stvarala električnu energiju za kućanstva grada Neuma, a sav otpad koji se izvuče iz pepela bi se koristio kao materijal na izradu autoceste.

Kako bi sve to izgledalo može se pogledati na videu instagram stranice SŠN.

Bravo za naše učenike!