Posjet učenika SŠN Zagrebu 10.11.2017.

POSJET UČENIKA SREDNJE ŠKOLE NEUM ZAGREBU

Dana 10.11. učenici Srednje škole Neum posjetili su grad Zagreb. Njihov obilazak grada krenuo je šetnjom od  Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog, preko Glavnog kolodvora do Trga kralja Tomislava.

Zatim su krenuli u obilazak Trga bana Josipa Jelačića, fontane Manduševac, pomoću koje je prema legendi grad Zagreb dobio ime, Zagrebačke katedrale, Crkve Svetog Marka, Kule Loterščak.

Nakon slobodnog vremena potrošenog u obilasku grada uputili smo se prema jednom od zagrebačkih muzeja-Muzeja suvremenih umjetnosti u kojem je učenicima i profesorima na zanimljiv način prikazani različiti stilovi suvremene umjetnosti.

Nakon obilaska muzeja krenuli smo prema najvažnijem odredištu, posjeti međunarodnog sajma knjiga i učila-Interliberu. U povratku prema Neumu  posjetili smo Arenu centar, te smo u  ostatku puta uživali pričajući i slušajući različite dojmove.

Učenici zajedno sa profesorima su stigli u Neum u kasne večernje sate.

Martina Pavlovič (3 ekonomist)