Posjet učenika Web sekcije SŠN – Srednjoj strojarskoj školi Fausta Vrančića u Mostaru – 15.03.2024.

15.ožujka.2024.godine učenici Srednje škole Neum koji su članovi web sekcije škole uz pratnju profesorice Svjetlane Maksimović ,posjetili su Srednju strojarsku školu Fausta Vrančića u Mostaru.
Učenici trećeg rezreda strojarske škole zajedno sa svojom profesoricom Monikom Pehar ugostili su naše učenike na jedan svoj školski sat,pripremili su prezentaciju i kratko predavanje te pokazali što oni rade u svakodnevnoj nastavi i ukratko približili svoj smjer.
Učenici su imali priliku vidjeti kako to njihovi vršnjaci programiraju,bave se grafikom,dizajnom,pravljenjem  i izradom raznih ilustracija Učenici SSŠFV su im pokazali što oni sve zapravo rade te kako kreiraju animacije, portrete, photoshop .

Zajedno s učenicima, naše škole, izmjenili su iskustva, zajedničkim radom složili jedan programski kod, ali i sklopili nova prijateljstva kao i dogovor za suradnju dvije škole po narednoj školskoj godini.
Druzenje i nastavni sat zavrsen s pozitivnim dojmovima i dogovorom o dolasku učenika mostarske škole u Neum.

Radujmo se daljnoj suradnji,sa što više zajedničkih susreta i novih projekata.