“Pink Shirt Day” u SŠN – 26.02.2020.

Dana 26. veljače učenici i profesori naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana ružičastih majica,poznatiji kao Pink shirt day, odnosno Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja.

U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter. Pedagoginja , Lucija Škurla, prikazala nam je prezentaciju o vršnjačkom nasilju, a cilj je bio potaknuti tolerantno ponašanje i razvijanje emocija koje bih nam trebale pomoći da lakše prihvaćamo razlike, kojih je svakim danom sve više u našem društvu.

Katarina Udženija (3e)