Pink Shirt day 2019

OBILJEŽEN PINK SHIRT DAY U SŠN

Dana 27.2.2019. učenici i profesori Srednje škole Neum su na simboličan način odjenuvši ružičaste majice obilježili Pink shirt day, koji je simbol prevencije vršnjačkog nasilja.

Nastao je u znak protesta zbog nasilja nad jednim dječakom koji je bio zlostavljan jer je nosio rozu majicu koja je bila znak potpore njegovoj majci oboljeloj od raka dojke. Kao podrška u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su odjenuli ružičaste majice i poslali poruku o toleranciji i nenasilju.

Tako je i naša škola poslala važnu pouku prezentacijom koju je pripremilo Vijeće učenika zajedno sa pedagoginjom. Prezentacijom su naglasili važnost tolerantnog ponašanja i razvijanja emocija i prihvaćanja razlika kojih je danas sve više.

Na kraju prezentacije učenici i profesori napravili su zajedničku fotografiju ispred škole.

 

“Vršnjačko nasilje nije moj izbor.”