Obilježen Pink Shirt Day u SŠN

Dana 22.2 učenici i profesori naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana ružičastih majica,poznatiji kao Pink shirt day, odnosno Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja u suradnji sa “Crveni križ” sekcijom SŠN

Pokret je nastao u Kanadi potaknut dirljivom pričom srednjoškolca koji je u znak podrške majci oboljeloj od raka odlučio u školu obući ružičastu majicu čime je postao žrtva nasilja. U znak potpore u pomoć mu je priskočila grupa dječaka koji su podijelivši ružičaste majice školom odaslali poruku o važnosti tolerancije i nenasilničkog ponašanja. Njihova poruka uskoro je poprimila globalni karakter.

Pedagoginja naše škole prikazala nam je prezentaciju o vršnjačkom nasilju, a cilj je bio potaknuti tolerantno ponašanje i razvijanje emocija koje bih nam trebale pomoći da lakše prihvaćamo razlike, kojih je svakim danom sve više u našem društvu.

Martina Pavlović, II e