Obilježen Dan Škole 22.3.2019.

Dana 22. Ožujka u Srednjoj školi Neum obilježio se Dan škole te je to ujedno bio i Dan otvorenih vrata. SŠN je obilježila 3.godinu samostalnog djelovanja. Povodom toga profesori i učenici pripremili su prigodan sadržaj koji je zaista bio na zavidnom nivou. U uvodnom dijelu, pozdravila nas je ravnateljica škole, Kristina Pavlovic koja je poželjela srdačnu dobrodošlicu učenicima osnovne i srednje škole kao i svim djelatnicima SŠN. Učenicu koji njeguju svoju tradiciju, otplesali su lindžo. Potom su predstavnici maturanata postavili slike završnih razrednih odjela. Putem prezentacije,predstavili smo pjesmu “U tuđini” koju je napisala Marija Glavinic,a interpretirao Ivan Konjevod. Učenik Marko Papić to je popratio prigodnom prezentacijom. Škola je dodijelila i simbolične nagrade učenicima koji su svojim radom pridonijeli školi,a to su: Andrea Tomašević, Ante Vukasović, Ivan Konjevod,Marija Glavinić i Marko Papić. Zatim se škola zahvalila prof. Anti Bačiću za rad u školi . Program se nastavio s pjesmom “Perfect” koju je izvela učenica Mihaela Krešić . Zatim su učenici srednje škole, putem prezentacije, učenicima osnovne škole predstavili zanimanja koja nudi SŠN. Potom,vrlo uspješno, odigrala se predstava Romeo i Julija na engleskom jeziku pod voditeljstvom profesorice Jelene Jurković.

Sadrzaj je upotpunila prezentacija o radu predmeta Poduzeće za vježbu. Učenici su organizirali i mini-vozački ispit za profesore. Potom je uslijedio Glazbeni kviz, predvođen profesoricom Svjetlanom Maksimović. Zabavni dio programa zatvorila je Mihaela Krešić pjesmom “Rano”. Program se nastavio na školskom igralištu gdje su se odigrale razne igre zajedno sa Osnovnom školom. Kroz cijeli ovaj dan,moglo se uočiti međusobno poštovanje,ljubav i spremnost na kompromis između profesora i učenika. Kroz ovaj program proveli su nas uvijek nasmijani i veseli Ivan Babić i Eva Blažević.