Obilježavanje dana sjećanja na Vukovar -18.11.2021.

GRAD HEROJ Dana 18. studenog 2021. godine u Srednjoj školi Neum, učenici su zajedno sa školskim djelatnicima imali priliku pogledati dokumentarni film “Grad heroja”.

Ovom prilikom podsjetili smo se na stradanja koja su se dogodila na današnji dan prije 30 godina u Vukovaru.

Učenici Dramske sekcije pripremili su uradak u kojem su dali presjek događanja koja su prethodila padu Vukovara, ali i događanja nakon samog pada Vukovara. Kroz niz potresnih priča podsjetili smo se na žrtvu ovog grada patnika te smo tako dobili pravu sliku o svemu što se tada događalo.

No, to nije kraj naših aktivnosti glede obilježavanja ove tragedije, Aktiv povijesti organizirao je odavanje počasti svim braniteljima i poginulima paljenjem lampiona na školskom igralištu, koje je uslijedilo nakon nastavnog procesa. Neka im je vječna Slava i Hvala!