NATJECANJE U PISANJU POEZIJE I RECITIRANJU

NATJECANJE U PISANJU POEZIJE I RECITIRANJU

U vremenu od 9.3- 13-3.2020.god.Zavod za školstvo Mostar u suradnji sa odgojno-obrazovnim ustanovama HNŽ planirao je organizirati natjecanje iz hrvatskog jezika .Natjecanje učenika se organizira u okviru manifestacije Dani hrvatskog jezika koja je upriličena kao sjećanje na objavu Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika.

Zbog novonastale situacije, o zatvaranju Škola, u Zavodu za školstvo Mostar 6.ožujka 2020.god. održano je Povjerenstvo za procjnu najboljih lirskih pjesama u pisanju poezije.Prema jednoglasnoj prosudbi Srednja škola Neum osvojila je treće (III.)-mjesto.

Lirsku pjesmu je napisao  MATEO ŠKURLA, učenik četvrtog razreda zanimaje elektrotehničar,

Čestitamo nagrađenom učeniku!