Obilježen 13.10. – Međunarodni dan smanjena prirodnih nepogoda

Dana 13. Listopada u našoj školi obilježen je “Međunarodni dan smanjenja prirodnih nepogoda”.

Učenice III razreda ekonomske škole , vođeni s profesoricom geografije S. Maksimović su izradili prigodni pano o prirodnim nepogodama kao I odradili anketu po svim odjelima naše škole poznavanja

  1. Što učiniti tijekom potresa
  2. Što učiniti nakon potresa

Učenici su trebali osobnim pristupom odgovoriti na postavljenja pitanja a rezultate ankete će biti objavljeni naknadno.

Prirodne katastrofe nastaju djelovanjem prirodnih sila. To su iznenadne okolnosti uzrokovane nepovoljnim vremenskim prilikama, seizmičkim uzrocima i drugim prirodnim uzrocima koje prekidaju normalno odvijanje života, uzrokuju žrtve, štetu na imovini i/ili njezin gubitak te štetu na javnoj infrastrukturi i/ili u okolišu. Manifestiraju se kao potresi, požar, poplava, olujni i orkanski vjetar, odroni i klizanja tla, suša, tuča, vulkanske erupcije itd.