Izlet u Split – 13.12.2019.

Dana 13.prosinca 2019. godine naša škola organizirala je izlet u Splitu. Izlet su organizirale prof. Svjetlana Maksimović i prof. Marija Vladić.

Na izlet smo krenuli u 8 sati ujutro.Najprije smo posjetili  tvrđavu Klis  i prošetali se zidinama, nakon toga Dioklecijanovu palaču,tj. dio nazvan Papalićeva palača,u kojoj je smješten Muzej grada Splita.U palači su učenici podijeljeni u dvije skupine sa vodičima slušali predavanje o Dioklecijanu i nastanku same palače.

Učenici su,kao i profesori, pažljivo slušali vodiče,te smo sigurni da su i naucili mnogo stvari. Također,svjesni su da i u našoj blizini ima jako puno kulturnih dobara,koje se zaboravlja. Još jednom opravdali su naše povjerenje njihovom odgovornošću i pažnjom, što je donekle i svrha ovoga puta jer je škola odgojno-obrazovna ustanova

Nakon toga, učenicima je dozvoljeno slobodno vrijeme u Mall of Splitu.

Izlet je prošao zaista dobro, uz mnoge zabave i smijeha cijelim putem , unatoč kiši koja nam nije dozvolila da u potpunosti doživimo advent u večernjim satima.

Ivana Previšić (3 E)

SPLIT 1 (8) SPLIT 1 (6)

 

U Neum smo stigli oko 21:00h.