Izlaganje don. Ivana Štironje

IZLAGANJE DON IVANA ŠTIRONJE

U petak, 4. studenog 2015. godine, našu školu posjetio je Don Ivan Štironja, ravnatelj Papinskih misijskih djela u Bosni i Hercegovini. U uvodu nas je upoznao sa 4 Papinska misijska djela u svijetu :

  • DJELO ZA ŠIRENJE VJERE
  • DJELO SV. DJETINJSTVA
  • DJELO SV. PETRA
  • MISIJSKA ZAJEDNICA

Don Ivan upoznao nas je sa životnim standardom ljudi u siromašnim dijelovima svijeta. Pričao nam je o svojoj misiji, te misijama njegovih kolega iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Njegovo izlaganje nikoga nije ostavilo ravnodušnim, on nam je na jednostavan način objasnio koliko zapravo trebamo biti sretni i zahvalni na onome što imamo, jer djeca i ljudi u misijskim dijelovima svijeta nekad nemaju dnevno ništa jesti, nemaju markiranu odjeću i obuću, dok se mi razbacujemo novcem, hranom i još mnogim stvarima. Svi smo uživali u predavanju i bili smo sretni zbog izlaganja i nadamo se da ćemo sličnih predavanja još imati.