Ekskurzija maturanata SŠN 2018.

U popodnevnim satima 31.kolovoza maturanti Srednje škole Neum zajedno s maturantima Srednje škole Čapljina krenuli su na maturalno putovanje u Španjolsku.

Prvo odredište bio je talijanski grad Milano u kojem smo proveli nekoliko sati razgledavajući znamenitosti grada.Nakon Milana krenuli smo put Cannesa,gdje smo bili smješteni u hotel Ibis.Sljedećeg dana krenuli smo u razgledavanje gradova na Azurnoj obali-Cannesa i Nice,a nakon toga posjetili smo jednu od poznatijih parfumerija u Grassu,gdje smo saznali proces nastanka parfema.

U večernjim satima obišli smo grad Monte Carlo,te se zaputili prema glavnom odredištu Lloret de Maru.U jutarnjim satima stigli smo u hotel,nakon kratkog odmora uživali smo na plaži i u razgledavanju grada,a zabavu smo nastabili u diskoteci Tropics.Sljedeći dan naše odredište je bila Barcelona,posjetili smo crkvu Sagrada Familia,park Ciutadella,te brdo Montjuic s kojeg smo uživali u pogledu na cijeli grad,također smo imali priliku posjetiti stadion nogometnog kluba Barcelone i akvarium.U večernjim satima uživali smo u viteškim borbama i tredicionalnom plesu Flamenco,a zabava je uslijedila u disku Tropics.Sljedeći dan također smo proveli šetajući najpoznatijom ulicom Barcelone-La Ramblom,te smo u večernjim satima prisustvovali u glazbeno-scenskoj čaroliji magičnih fontana.Sljedeći dan je bio predodređen za posjet zabavnom parku Port Aventura,gdje su svi pronašli zabavu u različitim atrakcijama parka.Naveče je usljedila posljednja nezaboravna veče u disku.Ujutro smo se napustivši hotel uputili prema Figuerasu-mjestu koje je proslavio Salvador Dali.Put nas je dalje vodio prema Veroni u koju smo stigli u jutarnjim satima,te obišli grad,a na poslijetku čuvenu Julijinu kuću.Nastavili smo put prema regiji Veneto,gdje smo se smjestili u hotel,te smo dan proveli uživajući na plaži u blizini hotela.Sljedeće jutro smo se uputili u grad na vodi-Veneciju,te smo se  nakon obilaska grada uputili prema Neumu u koji smo stigli u ranim jutarnjim satima.

Martina Pavlović, učenica IV e