Edukativno druženje “Zelena mreža” i Mare Nostrum Neum s učenicima SŠN-31.3.2023.

Udruga Mare Nostrum Neum zajedno sa “Zelenom mrežom” organizirali su edukativno druženje za mlade u sklopu projekta “Eko aktivizam mladih u Bosni i Hercegovini”.
Ovom prilikom učenici naše škole su bili pozvani te su se vrlo rado odazvali na aktivnosti koje su se održale na plaži.
Učenici eko sekcije Srednje škole Neum sa profesoricom Sandrom Mustapić su poslušali zanimljiva predavanja te su se dodatno educirali o ugroženim vrstama našeg mora ,a posebnu pozornost privukao je školjkaš- periska. Učili su o važnosti očuvanja mora, o njegovoj zaštiti i zaštićenim vrstama.Te su učenici imali priliku podijeliti svoje znanje i iskustva. Također su se upoznali s drugim ekosustavima u BiH te primjerima negativnog utjecaja čovjeka na okoliš.
Nakon predavanja učenici su dobili bandane i majice te rukavice kako bi očistili plažu od otpada. Slike govore 1000 riječi. Čuvajmo okoliš za sebe i za buduće naraštaje. More je naš najznacajniji ekosustav koji trebamo očuvati.