1. i 2.studenoga 2022. – Svi Sveti i Dušni dan

Sukladno Kalendaru rada škole, a zbog obilježavanja blagdana Svih Svetih i Dušnog dana u utorak, 1.studenoga i srijeda, 2.studenoga neće biti redovite nastave.
Redoviti nastavni proces nastavlja se u četvrtak, 3.studenoga po uobičajnome rasporedu.

Blagdan Svih Svetih je dan kada se prvenstveno sjećamo i u mislima sjedinjujemo sa svojim najmilijima kojih više nema među nama te svima onima koji službeno nisu proglašeni svetima, a zasigurno uživaju u svetosti.

Svi sveti su svetkovina koja je, bez obzira na vjersku pripadnost, prihvaćena kao zajednička civilizacijska vrijednost. Stoga je to i državni praznik u svim zemljama zapadne kulture. Dan kada se, uz svijeće podno križeva i kapelica, prisjećamo onih koji više nisu s nama, s nadom da su svi oni u svjetlu vjere pronašli svoj mir.

Svi Sveti su u kršćanskom kalendaru posvećeni svima svetima, ali ne samo onima koje znamo, koje je Crkva proglasila svetima i uzdigla na čast oltara, nego i onom anonimnom mnoštvu pokojnika koji su se spasili i čija su imena kako se vjeruje upisana u Božjoj knjizi života.

Najvažnija poruka blagdana Svih svetih jest osobna obnova.

Web sekcija SŠN