U našoj školi obilježili smo spomen na bleiburške žrtve gledanjem edukativnog videa i razgovorom o značenju Bleiburška tragedija u hrvatskoj povijesti.
Realozator prezentacije je prof.povijesti Marko Maslać.Učenici su kroz video upoznali događaje s kraja Drugoga svjetskog rata, kada je velik broj vojnika i civila stradao tijekom povlačenja i poratnih događanja.
Posebno smo razgovarali o važnosti poštovanja prema svim žrtvama te o potrebi očuvanja mira, dostojanstva i ljudskih prava. Nakon gledanja videa učenici su iznijeli svoja razmišljanja i zaključili kako je važno učiti iz prošlosti kako se slične tragedije nikada ne bi ponovile.





