Prostorni i materijalni uvjeti rada

Nastava se odvija u poslijepodnevnoj smjeni (od 13 sati)u učionicama za srednju školu u sastavu zgrade osnovne škole. Škola raspolaže sa:

• 7 opremljenih učionica,
  • Kabinetom praktične nastave koji se sastoji od od kuhinje opremljene novim i suvremenim uređajima sukladno HACCP standardu, blagovaonice za 50-60 osoba, točionika i ostalih sporednih i pomoćnih prostorija.
  • Informatički kabinet koji je opremljen s 21 računalom, 1 prijenosnim računalom, 1 projektorom i projekcijskim platnom te wireless konekcijom u cijeloj zgradi.
  • Školskom knjižnicom koja je opremljena školskom lektirom i stručnom literaturom iz područja ekonomije, turizma i ugostiteljstva za nastavnike i učenike.
  • Radionicom za vannastavne aktivnosti ( vođene od strane prof. Katarine Sentić).
  • Školskom dvoranom i igralištem.

Osim gore navedenih prostornih i materijalnih resursa, škola također raspolaže i slijedećim audio-vizualnim sredstvima: grafoskop, projektor, televizija, kazetofon, video, prijenosno računalo, karte i bogat fundus video materijala za povijest i zemljopis.

Osim nastavnih aktivnosti u našoj školi postoje i izvannastavne aktivnosti:

• Radionica za vannastavne aktivnosti u kojoj učenici mogu pokazati svoje talente u izrađivanju raznih predmeta od papira, tekstila itd.
  • Svake godine se održava školsko natjecanje (turnir u malom nogometu)
  • Tijekom školske godine za učenike se organizira nekoliko jednodnevnih školskih izleta. Dosad smo (jedanput ili više) posjetili Kazalište Marina Držića u Dubrovniku, Srednju turističko-ugostiteljsku školu u Dubrovniku, hotelsko visoko-kategornike u Dubrovniku, Sajam gospodarstva u Mostaru, Sajam GAST u Splitu, Muzej Narona u Vidu, stari grad u Gabeli…
  • Osim jednodnevnih izleta, svake godine učenici završnih razreda putuju na maturalnu ekskurziju. Treba napomenuti da na ekskurziju putuju i učenici trogodišnjih škola (kuhari i konobari) ako imaju odgovarajući uspjeh i vladanje tijekom školovanja.

Osim navedenih ljudskih, prostornih i materijalnih uvjeta koji su na raspolaganju učenicima naše škole, Srednja škola raspolaže i nastavnim udžbenicima koje učenici dobivaju na korištenje tijekom školovanja što predstavlja veliku financijsku olakšicu