O školi

Srednja škola Neum od rujna 2014. godine djeluje samostalno. Osnovana je 2001. godine te je djelovala kao područni odjel Srednje škole Čapljina. Tijekom ovih godina postojanja u našoj školi su se obrazovali učenici za slijedeća zanimanja: ekonomist, hotelijersko-turistički tehničar, kuhar i konobar. Trenutno se odvija program za zanimanja ekonomist i kuhar a od 2015./2016. šk godine upisan je i smjer četverogodišnjeg zanimanja elektrotehničar , ali ukoliko bi se pokazalo zanimanje i za programe hotelijersko-turistički tehničar i konobar kao i opću gimnaziju, postoji mogućnost uspostavljanja i tih programa u budućnosti.

Od osamostaljenja za ravnateljicu Srednje Škole Neum izabrana je Kristina Pavlović, diplomirani ekonomist a ujedno i dugogodišnji profesor ekonomske skupine predmeta.

Škola radi po hrvatskom nastavnom planu i programu (istovjetan kao i u istim smjerovima u R Hrvatskoj). Nastava je u cijelosti stručno zastupljena.